Polski
English
Marko Kolor

Drukarnia

 

Drukarnia w firmie "Marko-Kolor" działa od kwietnia 2008. Drukujemy na nowoczesnej drukarce rotacyjno-filmowej 8 - kolorowej firmy "Reggiani".

 

Wykonujemy druki na dzianinach i tkaninach bawełnianych, wiskozowych, poliestrowych i ich mieszankach. W zależności od oczekiwań naszych klientów, proponujemy uzycie technologii druku pigmentowego, barwnikami reaktywnymi i barwnikami zawiesinowymi. W skrócie chcielibyśmy Państwu opisać poszczególne technologie drukarskie jakie stosujemy.

 


 

DRUK PIGMENTOWY 

Jest to najczęściej stosowana technologia drukarska, nadająca się praktycznie do wszystkich zatosowań wyrobów włókienniczych począwszy od tkanin na kurtki, a skończywszy na odzieży niemowlęcej.

 

Stosowane przez naszą firmę pigmenty i środki pomocnicze gwarantują bardzo wysokie właściwości użytkowe i uzyskanie wszelkich atestów bezpieczeństwa. Stosowanie druku pigmentowego jest stosunkowo tanie i daje żywe i czyste kolory.

 

 


 

DRUK REAKTYWNY

Stosowany jest najczęściej przy drukowaniu wikozy na letnie bluzki i sukienki. Druk charakteryzuje się bardzo "miękkim" chwytem i bardzo dobrymi odpornościami na tarcie i pranie. Jest to technologia trochę droższa i bardziej skoplikowana pod względem technologicznym.

 

 


 

DRUK ZAWIESINOWY

Stosowany jest tylko na dzianinach i tkaninach poliestrowych, ze względu na charakter włókna. Daje bardzo trwałe i miękkie w dotyku druki o praktycznie nie ograniczonej gamie kolorystycznej.

 

 


 

DRUK REZERWOWY i WYWABOWY

Gładkie, jednokolorowe powierzchnie to już klasyki, lekko nudne, trochę poza modą. Lubimy je, bo są bezpieczne. Moda zatacza koło, wracamy do starych metod zdobienia dzianin i tkanin nadając im nowa nutę.

 

Moda, a wraz z nią technika i technologia poszukują nowości, nowego wyrazu dla nowych czasów. Ludzie nie chcą wyglądać tak samo, jakby nosili te same ubranka, czy byli umundurowani. Dlatego poszukujemy sposobów wyróżnienia się, zmiany swojego wyglądu.

 

Ubranie to najlepszy sposób na zmianę wizerunku i odróżnienie się od tłumu. Ludzie od wieków wymyślali rożne metody zdobienia, farbowania, zmieniania wyglądu tkanin. Tye-dye, ice-dye, batik, shiboru.... różne metody sprawiające, że materiały wyglądają inaczej i noszą znamiona indywidualności. Próby rozjaśniania dżinsów przez użycie podstawowych środków wybielających były i są praktykowane przez domowych kreatorów. Jeans to genialny wynalazek świata mody, który może być wykorzystywany w przeróżnych stylizacjach. Obecnie opracowano nowe metody technologiczne pozwalające na bardziej profesjonalne uzyskiwanie interesujących i oryginalnych efektów.


Druk rezerwowy to technika doskonale sprawdzająca się na dzianinach o wyglądzie dżinsu, która pozwala  na wykreowanie nowych efektów. Wzór nanosi się na surowa dzianinę, którą później poddaje się kolejnym procesom. Barwienie tych dzianin i tkanin realizujemy w najnowocześniejszej technologii KKV, czyli barwienie zimnonawojowe, najmniej obciążające nasze środowisko. Efektem zastosowania  tej technologii jest dzianina o wyglądzie spranego dżinsu z naniesionym indywidualnym wzorem.

 

 

Nowością ostatnich sezonów jest druk wywabowy. Obie te techniki pozwalają na precyzyjne przenoszenie projektów wzorów i uzyskanie atrakcyjnego wzornictwa. Efekty na różnych podłożach i w rożnych kolorach mogą zaskakiwać, bo farbowanie i drukowanie to sprawdzone receptury mogące dać nowy, interesujący look, ale w modzie właśnie o to chodzi.

 

Technika wywabu to nie nanoszenie farby, tylko środka "wyciągającego" kolor. Dzianiny nie zmieniają swoich parametrów, nadal są miękkie, elastyczne. Technika ta szczególnie sprawdza się na ciemniejszych kolorach, anajbardziej spektakularny wygląd daje na dzianinach typu denimowego, tworząc interesujące desenie.

 

 

Zaskakujące jak wiele efektów można uzyskać przy użyciu techniki druku rezerwowego i wywabowego. Wyobraźnia projektantów pozwala na wykreowanie nowego designu i daje nowe oblicze, nowe życie znanym dzianinom.

 


 

Jeśli są Państwo zainteresowani uzyskaniem właśnie takich efektów w waszych produktach zapraszamy do współpracy i prosimy o kontakt pod numerem telefonu 696 030 690 oraz 795 501 085 lub na e-mail: drukarnia@marko-kolor.pl